Clementine Benjamin - I Tell A Fly

Universal I Tell A Fly
Zpěvák, skladatel a básník z Edmontonu Benjamin Clementine, který letos s velkým úspěchem vystoupil v České republice na Colours of Ostrava, ohlásil plány na své netrpělivě očekávané druhé album, ‘I Tell A Fly’, které vyjde 15. září na Virgin EMI/Capital Records. První uvedenou skladbou je ‘Phantom Of Aleppoville’. ‘I Tell A Fly’ je druhé album po debutovém ‘At Least For Now’, které získalo v roce 2015 britské ocenění Mercury Prize. Clementine v poslední době spolupracoval s Damonem Albarnem na nejnovějším albu Gorillaz a také ohlásil koncertní turné po Velké Británii a Evropě na letošní listopad a prosinec, které zahrnuje i koncert v londýnské Brixton Academy. V New Yorku v Carnegie Hall Clementine vystoupí 5. října.

Benjamin Clementine se v roce 2013 objevil, jako kdyby spadl z nebe. V jeho případě je ale příběh mladíka, který se rozhodl ze zoufalství zpívat a vystupovat, pravdivý. Avšak zatímco se jeho albový debut ‘At Least For Now’ díval zpět a mířil do nitra, druhé album ‘I Tell A Fly’ se dívá kupředu a kolem sebe; na měnící se svět, staré bitvy a individuální reakci.

“Napadlo mě, že jsem vetřelec. Jsem tulák. Na většině míst, kam jsem se dostal, jsem se od ostatních lišil. Tak jsem začal přemýšlet o dvojici ptáků. kteří se milují. Jeden se bojí jít vpřed a druhý riskuje, aby viděl, co se stane,” říká Benjamin o písničce ‘Phantom Of Aleppovile’.

Album 'I Tell A Fly' je stejně tak soucitné a empatické, jako je rozzlobené. satirické a kritické. Hudebně jsou na něm slyšet ohlasy klasických impresionistů jako Erik Satie, kterého Benjamin miluje, ale také se na něm odráží jeho zájem o elektroniku, konkrétně o hudbu japonského elektronického průkopníka Isao Tomity. Benjamin si celé album sám složil, nahrál, nazpíval i produkoval.

‘I Tell A Fly’ je zvláštní, emotivní a fascinující deska, která se zabývá tématy dneška, ale také tématy, které, jak říká Benjamin, “nikdy nezmizí. Putujeme světem, můj pradědeček se toulal a to je ten důvod, proč jsem tady. Stejným poutníkem byl váš pradědeček a to je ten důvod, proč jste tady vy. Jsem vetřelec, vy jste vetřelec. A tak to je.”


Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.

Seznam skladeb
1. Farewell Sonata
2. God Save The Jungle
3. Better Sorry Than A Safe
4. Phantom Of Aleppoville
5. Paris Cor Blimey
6. Jupiter
7. Ode From Joyce
8. One Awkward Fish
9. By The Ports Of Europe
10. Quintessence
11. Ave Dreamer

Hlídací pes - zasílání novinek:


   Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde

  sledovat novinky od vydavatele Universal
  sledovat novinky interpreta Clementine Benjamin
  sledovat novinky v kategorii Pop
  sledovat novinky v oddělení Pop

 emailová adresa: 

Zákazníci k tomuto titulu nakupují:

Plant Robert - Carry Fire

Vydavatel: Warner Music | Vydáno: 13.10.2017

Cena: 360 Kč

Niemen Czeslaw - Dziwny jest ten świat

Vydavatel: Monitor EMI | Vydáno: 6.7.2017

Cena: 206 Kč

Musiq Soulchild - Feel Real

Vydavatel: SPV | Vydáno: 15.9.2017

Cena: 359 Kč
CD

Always - Antisocialites (Digipack)

Vydavatel: Pias | Vydáno: 8.9.2017

Cena: 341 Kč

Lasica Milan; Satinský Július - Bolo nás jedenásť

Vydavatel: Forza/Opus | Vydáno: 14.9.2017

Cena: 263 Kč
CD


Nejbližší tituly v katalogu:

Clementine Benjamin - I Tell A Fly

Vydavatel: Universal | Vydáno: 15.9.2017

Cena: 703 Kč
LP

Bugg Jake - Hearts That Strain

Vydavatel: Emi Uk | Vydáno: 1.9.2017

Cena: 334 Kč