Dasha - Dasha Symphony

Dasha - Dasha Symphony / Dasha Symphony = čistá radost z hudby bez hranic
Zpěvačka Dasha patří již řadu let k nejpopulárnějším interpretkám naší domácí hudební scény. Proto je překvapivé, že nyní vydává teprve druhé sólové album! Zatímco debutová deska Konečně z roku 2017 obsahovala původní písně, jejichž většinovým autorem byl sám producent nahrávky David Solař, tentokrát si Dasha vybrala převážně osvědčený světový repertoár.
Nahrávka alba Dasha Symphony vychází ideově z již existujícího koncertního programu a původně se mělo jednat o živý záznam koncertu Dashy s Filharmonií Hradec Králové, ale s ohledem na letošní jarní karanténu a nemožnost koncerty uskutečnit před diváky vzniklo nakonec nové album studiově. Nahrávání hudebních základů proběhlo v sále filharmonie a následně Dasha společně se svým hudebním souputníkem a velkým kamarádem Davidem Solařem natočila všechny vokály v intimním domáckém prostředí studia SO-LA-RO na Vyžlovce. Vznikl tak opravdu velkorysý hudební počin s výtečně hrajícím orchestrem a doprovodnou kapelou, se zdařilými aranžemi Martina Kumžáka, který se zhostil i role dirigenta, a v neposlední řadě se skvěle zpívající Dashou. Album Dasha Symphony obsahuje světové hity nedávné i vzdálenější minulosti, zazpívané mimořádně důstojně vůči originálům. Všechny písně jsou dlouhodobě zařazeny do repertoáru Dashy a samozřejmě se také v průběhu minulých let objevily v populárním televizním pořadu StarDance.
Zní zde převážně angličtina, ale i francouzština a italština, a navíc ve třech nahrávkách i čeština. Poprvé se zde na oficiálně vydané nahrávce objeví i 15 let stará původní písnička Modlitba, patřící mezi nejoblíbenější v koncertním programu Dashy. Dasha Symphony je pomyslným soundtrackem hudebního života Dashy. Nechybí zde hity jako Don´t You Worry ´bout a Thing (Stevie Wonder), Fantasy (Earth Wind And Fire), Empire State Of Mind (Alicia Keys), Get Here (Oleta Adams), Fields Of Gold (Sting) nebo Man In The Mirror od Michaela Jacksona, na který vznikl i nový videoklip, a další. Speciální pozornost pak určitě zaslouží skladba Adagio, klasické dílo barokního skladatele Tomaso Albinoniho s italským textem Lary Fabian. Celkově se jedná o mimořádný hudební projekt, bořící všechny pomyslné hranice.


Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.

Seznam skladeb
1. Empire State of Mind
2. Man in the Mirror
3. Fields of Gold
4. Derniere Danse
5. Modlitba
6. Sunny
7. Don't You Worry 'Bout a Thing
8. Adagio
9. Najednou
10. Mercy
11. Get Here
12. Symbol žen (Every Woman in the World)
13. It Is You (I Have Loved)
14. Fantasy

Hlídací pes - zasílání novinek:


   Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde

  sledovat novinky od vydavatele Supraphon
  sledovat novinky interpreta Dasha
  sledovat novinky v kategorii Pop
  sledovat novinky v oddělení Pop

 emailová adresa: 

Zákazníci k tomuto titulu nakupují:

Müller Richard - Hodina medzi psom a vlkom

Vydavatel: Universal Slovak | Vydáno: 13.10.2020

Cena: 307 Kč
CDTaxmeni - 50 Pecek (3CD)

Vydavatel: Universal Czech | Vydáno: 2.10.2020

Cena: 307 Kč

Knechtová Katarína - Svety

Vydavatel: Distribution Deal In | Vydáno: 23.10.2020

Cena: 290 Kč
CDOlympic - Kaťata

Vydavatel: Supraphon | Vychází: 30.10.2020

Cena: 290 Kč

Janatková Milli - Hluboko

Vydavatel: Milada Janatková | Vydáno: 28.9.2020

Cena: 307 Kč
CD
Nejbližší tituly v katalogu: