Scott Ridley - 3 x Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Prometheus, Království nebeské)

Scott Ridley 3 x Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Prometheus, Království nebeské)
1. ČERNÝ JESTŘÁB SESTŘELEN
Žánr: Válečný / Historický / Drama
Země: USA
Rok: 2001
Stopáž: 144 min

Režie: Ridley Scott
Předloha: Mark Bowden (kniha)
Scénář: Ken Nolan
Kamera: Slawomir Idziak
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Josh Hartnett, Eric Bana, Tom Sizemore, Ewan McGregor, Sam Shepard, William Fichtner, Jason Isaacs, Ewen Bremner, Tom Hardy, Ron Eldard, Hugh Dancy, Tom Guiry, Charlie Hofheimer, Brian Van Holt, Johnny Strong, Gregory Sporleder, Željko Ivanek, Matthew Marsden, Orlando Bloom, Kim Coates, Nikolaj Coster-Waldau, Carmine Giovinazzo, Enrique Murciano, Jeremy Piven, Gabriel Casseus, Danny Hoch, Richard Tyson, Ty Burrell, Ioan Gruffudd, Brendan Sexton, Glenn Morshower, Corey Johnson, Razaaq Adoti, George Harris, Boyd Kestner, Ian Virgo, Treva Etienne, Radek Bruna

Část elitní jednotky armády USA je v roce 1993 poslána do somálského Mogadishu, aby se stala součástí mírové operace Spojených národů. Úkolem mise je unést několik vysokých důstojníků somálského diktátora. Jde o součást strategického plánu na potlačení občanské války, která zuří po celé zemi. Ovšem zdánlivě bezpečně naplánovaná mise se obrátí nesprávným směrem. Rangers i veteráni musí bok po boku bojovat proti zdrcující přesile a prchat za nepřátelskými liniemi dokud se záchrannému konvoji nepodaří vyrazit k jejich záchraně. V těžkém boji umírají přátelé, formují se vztahy, chlapci se stávají muži a vojáci se učí jak vypadá skutečná tvář války a hrdinství.

Zvuk: anglický 5.1 , český DS , polský DS
Titulky: české , anglické , řecké , polské
Obraz: 16:9, barevný

2. PROMETHEUS
Žánr: Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller / Mysteriózní
Země: USA / Velká Británie
Rok: 2012
Stopáž: 119 min

Režie: Ridley Scott
Scénář: Jon Spaihts, Damon Lindelof
Kamera: Dariusz Wolski
Hudba: Marc Streitenfeld
Hrají: Noomi Rapace, Michael Fassbender, Guy Pearce, Charlize Theron, Idris Elba, Sean Harris, Kate Dickie, Logan Marshall-Green, Rafe Spall, Benedict Wong, Patrick Wilson, Emun Elliott, Lucy Hutchinson, Ian Whyte, Vladimír Furdík, Philip McGinley, Branwell Donaghey

Dva mladí, úspěšní archeologové Elisabeth Shaw (Noomi Rapace) a Charlie Holloway (Logan Marshall-Green) objevili na různých místech Země několik jeskynních piktogramů z dávných civilizací a postupně se jim podařilo rozkrýt, že všechny piktogramy poukazují na jedno jediné místo ve vzdáleném vesmíru. S týmem dalších badatelů se tak na palubě kosmické lodi Prometheus vydávají na cestu, na jejímž konci chtějí nalézt odpovědi na nejzákladnější a nejniternější otázky lidského bytí.

Oba však mají poněkud rozdílnou motivaci, proč se expedice účastní. Elisabeth věří, že lidstvo bylo stvořeno vyšší mocí a chce se se stvořiteli setkat a pochopit původ lidské existence, zatímco Holloway se převážně snaží uvést věci na pravou míru. Nikdo z posádky ovšem není připraven na nepředstavitelnou hrůzu, která na ně čeká a netuší, že právě oni budou muset svést děsivý boj o záchranu budoucnosti lidské rasy.

Zvuk: český 5.1 , anglický 5.1 , turecký 5.1 , polský 5.1 , maďarský 5.1
Titulky: české , anglické , turecké , arabské , řecké , chorvatské , rumunské , srbské , slovinské , polské , maďarské , bulharské , hebrejské , islandské , portugalské
Obraz: 16:9, barevný

3. KRÁLOVSTVÍ NEBESKÉ
Žánr: Akční / Historický / Dobrodružný / Válečný
Země: Velká Británie / Španělsko / USA / Německo
Rok: 2005
Stopáž: 144 min (Director's cut: 192 min)

Režie: Ridley Scott
Scénář: William Monahan
Kamera: John Mathieson
Hudba: Harry Gregson-Williams
Hrají: Orlando Bloom, Eva Green, Liam Neeson, Jeremy Irons, Marton Csokas, Nikolaj Coster-Waldau, Jon Finch, Brendan Gleeson, Kevin McKidd, Edward Norton, Michael Sheen, Alexander Siddig, David Thewlis, Ulrich Thomsen, Ghassan Massoud, Iain Glen, Steven Robertson, Eriq Ebouaney, Bronson Webb, Jouko Ahola, Robert Pugh, Tim Barlow, Bill Paterson, Christian Boeving, Alfonso Sánchez, Velibor Topic, Nathalie Cox, Karim Saleh

Režisér Ridley Scott mistrně spojil filmovou epiku s hlubokým prožitkem v slavných filmech Duelanti, Vetřelec, Thelma a Louise, Gladiátor, Blade Runner a Černý jestřáb sestřelen. Ve filmu Království nebeské vypráví o křižové výpravě očima mladého rytíře Baliana, který odchází na kraj známého světa bojovat za svůj ideál. Oživuje mystiku rytířského rebelanta a zobrazuje dávný boj mezi muslimy a křesťany o Svatou zemi, který se sice odehrál před tisíci lety, ale svými důsledky sahá až do přítomnosti.

Scénárista William Monahan, který se Scottem spolupracuje, zdramatizoval fascinující epizodu krátce před třetí křižáckou výpravou. Jeruzalém a velká část Svaté země byly ovládány evropskými rytíři, jež ke znamení kříže a cestě do daleké cicí země přivedly horlivost ve víře i příslib panství a bohatství v exotické říši. Příběh se soustředí na rytíře Baliana z Ibelinu, který se stane hrdinou, když se pevně postaví proti věrolomnosti v křesťanském spojenectví a vede obyvatele Jeruzaléma v chrabrém boji proti Saladinově saracénské armádě.

Hlavní roli vytvořil Orlando Bloom (Legolas v Pánu prstenů). Liam Neeson (Schindlerův seznam, Newyorské gangy) hraje Godfreye, Balianova otce, který svému synu předal s titulem barona i smysl pro rytířské ctnosti. Jeremy Irons (Lolita, Zvrat štěstěny) zahrál Tiberia, vojenského poradce krále Baldwina, David Thewlis (Harry Potter a vězeň z Azkabanu) roli Špitálníka, Godfreyova duchovního poradce a vojenského pomocníka a Brendan Gleeson (Troja) krvežíznivého Reynalda ze Châtillonu.

Zvuk: český 5.1 , anglický 5.1 , polský 5.1
Titulky: české , anglické , arabské , řecké , polské , hebrejské , islandské , portugalské
Obraz: 16:9, barevný


Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.

Seznam skladeb
1. Černý jestřáb sestřelen
2. Prometheus
3. Království nebeské

Hlídací pes - zasílání novinek:


   Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde

  sledovat novinky režiséra Scott Ridley
  sledovat novinky od vydavatele Bontonfilm a.s.
  sledovat novinky v kategorii Film
  sledovat novinky v oddělení Film/Kolekce

 emailová adresa: 

Scott Ridley - bestselery:

Scott Ridley - Gladiátor

Vydavatel: Bontonfilm a.s. | Vydáno: 20.2.2014

Cena: 142 Kč

Scott Ridley - Prometheus

Vydavatel: Bontonfilm a.s. | Vydáno: 8.10.2012

Cena: 189 Kč

Scott Ridley - Černý déšť (Black Rain)

Vydavatel: Magic Box | Vydáno: 9.2.2005

Cena: 94 Kč

Scott Ridley - Robin Hood 2010 Ltd STEELBOOK - 2DVD

Vydavatel: Bontonfilm a.s. | Vydáno: 15.9.2010

Cena: 284 Kč

Scott Ridley - Marťan

Vydavatel: Bontonfilm a.s. | Vydáno: 3.2.2016

Cena: 189 Kč

Nejbližší tituly v katalogu:

Webb Marc - 500 dní se Summer

Vydavatel: Bontonfilm a.s. | Vydáno: 1.11.2010

Cena: 189 Kč

- Reese Whiterspoone - 3DVD

Vydavatel: Bontonfilm a.s. | Vydáno: 3.2.2016

Cena: 284 Kč