Vltava - Spass muss immer sein

Spass muss immer sein hlásá názvem právě vydaného alba hudební skupina Vltava. Kapela zpěváka, kytaristy a herce Roberta Nebřenského vydává po šesti letech novou desku. Sedmému studiovému počinu a jeho schopnosti pobavit nepřekáží ani přítomnost vážnějších témat.
„Album - přes jistou zábavnost - nabízí případným zájemcům také hloubku. Najdete zde písně inspirované dětstvím, vzpomínkou na dětství, láskami, písně inspirované otcovstvím a také synovstvím, jestli mohu použít takové slovo. Všechny mají svůj odraz v životě, v zážitcích a pocitech, které jsou mnoha lidem společné. Jsou tam popisy dějů z minulosti či budoucnosti, skladby si spolu povídají a předávají si motivy jako míčky. Ve všech případech jde o svěděctví destilovaná do hlubinné radosti,” říká o námětech koncepční nahrávky Robert Nebřenský.

Nebřenský je autorem hudby a textů, výjimkou je skladba Pouto, v níž vzdává hold básni maďarského spisovatele Jánose Pilinszkého. Aranžmá šestnácti skladeb tvořila celá kapela postupně od ledna roku 2018. První vlaštovkou tvůrčího procesu byla Zahrada. „Tehdy jsme ještě netušili, jaká dobrodružství nás čekají,” popisuje období Nebřenský, „stal se však zázrak, který už přijímáme jako přirozenou součást skutečné tvorby - nápady se začaly samy slétat jako ptáci. Jakoby je se všemi vůněmi prapodivných nočních květů lákala ta naše prvotní Zahrada. Postupně nám do ní přistálo pestré hejno.”

Za svou více než pětatřicetiletou existenci se Vltavě podařilo kombinací poetických textů a instrumentální žánrové rozmanitosti stvořit hudební styl, k němuž lze jen těžko zařadit další umělce.

„Proč ten německý název? Původně byl pouze částí textu Tati, haló!, v němž se kromě češtiny objevuje slovenština, němčina a maďarština. Píseň tak mimoděk připomíná naše monarchické kořeny a rovněž cosi z rozšafné švejkovské atmosféry, která je součástí našeho světa dosud. Název Spass muss immer sein vymezuje prostor celého alba a vytváří k jednotlivým tématům odlišný druh napětí, nese s sebou mnoho vrstev a ke každé z písní zaujímá jiný a také proměnlivý vztah,” vysvětluje Nebřenský.

Album nahrával a míchal kytarista a producent Lukáš Martinek ve studiu Svárov, hudební produkce se ujal spolu s Nebřenským. Vizuálního zpracování Spass muss immer sein se chopil grafický designér Aleš Najbrt, za použití fotografie básnířky Lenky Faltejskové. Deska vychází u českého vydavatelství 100PROmotion na CD, dvoj-vinylu a digitálně. Její vznik podpořili fanoušci v crowdfundingové kampani.

Formace hraje ve složení kytaristy a zpěváka Roberta Nebřenského, klávesisty Františka Svačiny, baskytaristy Tomáš Uhlík, bubeníka Ondřeje Pomajsla a Ondřeje Klímka hrajícího na saxofon, flétnu a klarinet.


Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.

Seznam skladeb
1. Smutnej pták nad krajem
2. Do vody dál!
3. Hebké malé rukavice
4. Láska je věž letmá
5. Tati, haló!
6. Vítr
7. Zahrada
8. Veršuje ležel, veršuje želel
9. V lese se svítí
10. Zlata světel záře
11. Splnící pero
12. Pouto
13. Slunce starej náčelník
14. Goodbye smutku
15. Motýl
16. Spass muss immer sein!

Hlídací pes - zasílání novinek:


   Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde

  sledovat novinky interpreta Vltava
  sledovat novinky od vydavatele Šimon Kotek
  sledovat novinky v kategorii Rock
  sledovat novinky v oddělení Rock

 emailová adresa: 

Zákazníci k tomuto titulu nakupují:

Chinaski - Frihet - Svoboda

Vydavatel: BrainZone | Vydáno: 10.10.2022

Cena: 316 Kč

Prago Union - PříduHned...

Vydavatel: Warner Music | Vydáno: 19.8.2022

Cena: 290 Kč

Jerusalem - V kruhu / Tajná zahrada (Remastered 2022)

Vydavatel: Warner Music | Vydáno: 4.11.2022

Cena: 351 Kč

Leftfield - This Is What We Do

Vydavatel: Virgin UK | Vydáno: 2.12.2022

Cena: 334 Kč

Quatro Suzie - Suzi Quatro: Uncovered

Vydavatel: Virgin UK | Vydáno: 4.11.2022

Cena: 334 Kč

Vltava - bestselery:

Vltava - Mládí i tak velkou lásku bere s humorem

Vydavatel: Warner Music | Vydáno: 1.10.2010

Cena: 219 Kč

Vltava - Šťastnej jako trám

Vydavatel: Warner Music | Vydáno: 1.10.2010

Cena: 219 Kč

Nejbližší tituly v katalogu:

Vltava - Spass muss immer sein (2LP)

Vydavatel: Šimon Kotek | Vydáno: 21.9.2022

Cena: 606 Kč

Vladimír Merta & spol. - Pozítří

Vydavatel: Galen | Vydáno: 16.9.2022

Cena: 263 Kč