Nabídka
Důležité informace
NEJŽÁDANĚJŠÍ
- Santana
Sentient - Van Buuren Armin
A State Of Trance 2025 - Martin Tony
Scream - Gallagher Rory
Photo Finish (Remastered) - Santana
Anthology - Nirvana
Christmas In Seattle 1988 - Gillan Ian -Band-
Clear Air.. -Blu-Spec- - Duke George
Aura Will Prevail -Hq- - Cirkus Prutz
White Jazz - Black Magic - Mother's Army
Fire On The Moon - Fairmont
Coloured In Memory - Priests
Cyberhead - Faithful Breath
Gold 'n' Glory - Symarip
7-These Boots Are Made.. - Solstice
Sia
Abecední index



























Palán Aleš; Šibík Jan - Aleš Palán. Všichni moji samotáři - Komplet s audioknihami

- Typ zboží: Kniha(4)
- Dodání: do 14 dnů (klikni pro bližší informace k dodání)
- Vydavatel: Prostor
- Vydáno: 13.11.2020
- EAN/UPC: 9788072604722
- Objednací kód: 3039154
- Běžná cena: 1397 Kč
- Naše cena: 1187 Kč (vč. DPH)
- Ušetříte: 210 Kč (15%)

- médium:
CD (2) + Kniha (2) - ISBN:
9788072604722 - jazyk:
čeština - počet stran:
776 - vazba:
vázaná - spisovatel: Palán Aleš; Šibík Jan
Raději zešílet v divočině
Aleš Palán
foto Jan Šibík
Někteří si postavili v lese chýši, jiní žijí v maringotkách, případně na horských samotách. Jeden přespává přímo pod stromy. K některým se dá dojet autem, k dalším se musí pěšky. Šumavští poustevníci, samotáři, jejichž názory a životy se nepodobají vůbec ničemu, co znáte. O setkáních s nimi je tato kniha. Osm rozhovorů s lidmi žijícími dlouhodobě mimo civilizaci přináší pohled do tajuplného světa, o jehož existenci nic nevíme. Setkáváme se zde s divokými zvířaty, krutými zimami, dokonce i s přízraky. Někteří samotáři jsou vysloveně racionální, jiní vyprávějí svůj život trochu jako mýtus.
Kniha zvítězila v anketě Kniha roku Lidových novin 2018.
Audioknihu čte Igor Bareš, Norbert Lichý, Jana Stryková, David Novotný, Petr Čtvrtníček, Leoš Noha, Vilma Cibulková a Stanislav Šárský.
Jako v nebi, jenže jinak
Aleš Palán
foto Johana Pošová
Samotáři nežijí jen na Šumavě. Autor představuje dalších osm solitérů žijících stranou civilizace. Rok a půl za nimi jezdil do odlehlých oblastí od Chodska po Bílé Karpaty, od Jizerských hor po Beskydy. Najdeme zde rozhovor se ženou, která na horské samotě pár kilometrů od slovenských hranic žije v podstatě celý dlouhý život. Setkáme se s chlapíkem, který před dvaceti lety koupil staré vojenské auto a v něm se od té doby skrývá mezi jihočeskými rybníky. Nahlédneme dokonce do poustevny jediného současného poustevníka, františkána bratra Anděla. Setkání s českými a moravskými samotáři opět přináší vyhraněné postoje, neopakovatelné životní příběhy a notnou dávku přírodní mystiky.
Kniha získala ocenění Magnesia Litera v kategorii publicistika za rok 2019.
Audioknihu čte Igor Bareš, Hynek Chmelař, Jan Vlasák, Miloslav Maršálek, Aleš Procházka, Miroslav Táborský, Jan Kolařík a Petra Bučková.
Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.
Hlídací pes - zasílání novinek:
Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde
Nejbližší tituly v katalogu:
Střítezská Milada - Ilusie - Probuzení Louhi
Vydavatel: Ilusie publishing | Vydáno: 25.11.2020
Cena: 297 Kč

Vybírejte podle
NEJŽÁDANĚJŠÍ FILM
NEJŽÁDANĚJŠÍ ČR
