Vincenz Stanislaw - Na vysoké polonině - Barvínkový věnec

Malvern Na vysoké polonině - Barvínkový věnec
  • ISBN: 9788075303493
  • jazyk: čeština
  • počet stran: 564
  • vazba: brožovaná
  • spisovatel: Vincenz Stanislaw
Poslední kniha tetralogie nazývané také „huculská epopej“ rozvíjí a uzavírá motivy z první části Pravda dávnověku. Centrem je i zde huculská Verchovyna, avšak rozrůstající se do prostoru i času prostřednictvím příběhů emigrantů a utečenců do Ameriky, dějin arménských kupeckých rodů, huculských a chasidských mýtů a pověstí.

Podstatnou část knihy tvoří agon, výstupy vypravěčů. V nich jsou vylíčeny pekelné končiny Sirojidů, země úplného zotročení lidského ducha, rachmanská země bytostí podobných lidem, ale dokonalých, chasidské příběhy o neuvěřitelném odpuštění a o radosti, jako největší ctnosti, polemika posledního člověka a satana před nebeským sejmem po konci světa a jiné – to všechno rámované portréty a filozofickými rozpravami huculských gazdů, židovských vozků, arménských kupců.
„Není to vědecká práce ani folklor. Vypravěč – rozvážný jako Homér – vrací do života duše a moudrost mnoha ztracených světů. Sága se zaplétá a rozvíjí, množí záhyby, odbočky, návraty, je živoucí, konkrétní, jízlivá, a nepřímo tak klade otazníky nad podmínky lidské existence – důkaz nahrazuje tajemstvím, jistotu otázkou, převrací všechny hodnoty.“


Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.


Hlídací pes - zasílání novinek:


   Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde

  sledovat novinky od vydavatele Malvern
  sledovat novinky spisovatele Vincenz Stanislaw

 emailová adresa: 

Nejbližší tituly v katalogu:

Winckler Laura - Návrat andělů

Vydavatel: Nová Akropolis | Vydáno: 28.1.2022

Cena: 149 Kč

Klaus Václav - Návrat inflace

Vydavatel: Institut Václava Klause | Vydáno: 9.2.2022

Cena: 169 Kč
Kniha