Nabídka
Důležité informace
NEJŽÁDANĚJŠÍ
- Police
Greatest Hits 1978-83 - Earth
The Legendary Lost Tapes 1969 - Colosseum
XI - Sombr
I Barely Know Her - House Son
Original Delta Blues - Sign Of The Wolf
Sign Of The Wolf - Fields
Fields - Bonamassa Joe
Breakthrough (Digipack) - Bonamassa Joe
Breakthrough (Crystal Blue Marble Vinyl) - Styx
Circling From Above - Vlad In Tears
Relapse - Minnelli Liza
Results - Philosophobia
The Constant Void - Reid Vernon
Hoodoo Telemetry - Tedeschi Trucks Band & Leon Russel
Mad Dogs & Englishmen Revisited Live At Lockn'
Abecední index



























Revolver Revue 139
Pocta Madoně + Ángel Escobar + Křižovnická škola + Pavel Kolmačka

- Typ zboží: Kniha
- Dodání: do 14 dnů (klikni pro bližší informace k dodání)
- Vydavatel: Revolver Revue
- Vydáno: 6.6.2025
- Objednací kód: 3544783
- Běžná cena: 238 Kč
- Naše cena: 202 Kč (vč. DPH)
- Ušetříte: 36 Kč (15%)

- jazyk:
čeština - počet stran:
288 - vazba:
brožovaná
U příležitosti letošního výročí oslovila redakce desítky dalších autorů, aby v návaznosti na sérii publikovanou v RR č. 50 vytvořili vizuální variaci na Košířskou Madonu. Viktor Karlík rekapituluje nejen vznik a dosavadní osudy tohoto loga, ale také zprvu bezejmenné a anonymní fotografie Freda Kramera, která se díky RR postupně stala proslulou. Vzhledem k tomu, kde všude se Madona RR coby logo v průběhu let dosud ocitla, "v součtu lze mluvit o stovkách tisíc tisků, jichž je tato tvář součástí".
"Jsem obyčejný člověk; / a musím na sebe vzít tuto mrtvou. / Noviny ji urážejí, / chlad rozežírá kosti, horko / jí kazí oči. / Já si s tím nedělám starosti. / Co můžu dělat. Co můžu dělat. Co můžu." Básník bojující o život - zní titul další z volné série, v níž Petr Zavadil v rozsáhlých výborech z děl, korespondence i reflexí představuje zásadní autory kubánské literatury, ke škodě čtenářů na celém světě méně známých kvůli ideologickým restrikcím nebo komerčním zřetelům. Ángel Escobar se "vydal ve své poezii na cestu opravdového poznání, jenže se ukázalo, že v jeho případě to byla úděsná zkušenost, před kterou je potřeba uniknout, s jejími přeludy a znepokojivými hlasy".
Z nové české beletrie publikujeme básně Pavla Kolmačky, ukázku z prózy Anny Vovsové a tři texty Jaromíra Typlta, doprovázené autorovými fotografiemi. "Proč vlastnil Vladimír pouta, není patrně možno zjistit, neznáme ani příčinu jeho nevyjasněné předčasné smrti otravou plynem v třiceti šesti letech. Většina Křižovníků byla nakloněna tomu věřit v nešťastnou náhodu (Ivan Jirous mluví o nevyjasněné příhodě, která se přihodila v opilosti, Steklík i Milan Knížák vzpomínali na Burdův nebezpečný zvyk vařit si v noci po tahu na plynu polívčičku), nicméně ve slovnících a jiné literatuře se často píše o sebevraždě, snad proto, že se Burda jako básník tímto tématem intenzivně zabýval," píše Duňa Slavíková v dalším ze svých příspěvků o Křižovnické škole. Tentokrát se zaměřuje na osobnost a dílo pozoruhodného básníka Vladimíra Burdy.
V cyklu Z malých nakladatelství je představen Nezávislý podmelechovský spolek, Ivan Kafka vybral příslušný počet děl pro rubriku Sedm, v sérii Ateliéry jsou přiblíženy pracovní prostory Terezy Říčanové: "Světlo pěkné, výhled chabý, na blízkou Bednářovo stodolu." Napoleon Abela Gance se stal východiskem eseje Jeana-Gasparda Páleníčka.
V kritickém Couleuru píše Petr Jindra o výstavách Josefa Koudelky a Antonyho Gormleyho a Pavly Melkové, Xavier Galmiche o retrospektivě Gustava Caillebotta, Marek Vajchr o knihách Michala Přibáně a Krystyny Wanatowiczové a nepřiznaných zdrojích, Matěj Klíma o práci Jiřího Brabce, Věra Velemanová se vrací k odkazu Petra Lébla a Michael Špirit a Viktor Karlík k významu Jiřího Gruntoráda.
Číslo uzavírají fotografie Bohdana Holomíčka, Kateřiny Lepic a Natálie Hájkové z oslavy 40 let Revolver Revue v ARŠE+, 14. března 2025.
Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.
Hlídací pes - zasílání novinek:
Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde
Nejbližší tituly v katalogu:
Vybírejte podle
NEJŽÁDANĚJŠÍ FILM
NEJŽÁDANĚJŠÍ ČR
- Kern
... od narození (Remastered 2025) - Pospíšil Luboš
3/4 století - Písně 1983-2025 - Různí interpreti
Jazzrocková dílna - Jazzrock Workshop - ETC
50 let plíživě vpřed - Prokop Michal
Ostraka - Precedens
Odstíny černé - Vlček Vilém; Linnik Denis
Martinů: Kompletní dílo pro violoncello a klavír - Complete Works for Cello and Piano - Matejča Daniel
Suk, Martinů, Fišer: Skladby pro housle s klavírem - Works for Violin and Piano
