Pipes & Pints - Found & Lost

Punkrockových kapel, které ve své muzice využívají dudy jako nástroj rovnocenný ostatním, lze u nás napočítat na prstech jedné ruky. Pipes And Pints jsou jednou z nich, a patří k nejvýraznějším. V jejich tvorbě je cítit ostrá dávka punku, základní pilíř v poctivém rock and rollu, melodika, agresivita a názor hardcoreového střihu. Nyní přicházejí se svým druhým albem Found And Lost, které vydávají společnosti Supraphon (pro tuzemské fanoušky) a People Like You (pro fanoušky v zahraničí).
Pipes And Pints jsou na světě šestý rok. U jejich zrodu stáli Vojta Kalina a kytarista Tomáš Novotný. Později se k nim přidali bubeník Lukáš Vincour, baskytarista Ondra Balvín a zpěvák Syco Mike, Američan, který si rozmyslel návrat z Rakouska do Kalifornie a v roce 2008 přesídlil se svým psem Tequilou do Prahy. Debutové album Until We Die vyšlo v roce 2009. Kapela projela celou západní Evropu (vyjma severských zemí, Lucemburska a Portugalska), kus její východní části a hrála v Rusku.
Dudy jako nástroj disponují pouze jednou oktávou o devíti tónech. Samo o sobě to tvorbu písniček Pipes And Pipes poněkud omezuje a oni dokonce mysleli, že na novém albu bude skladeb s tímto nástrojem méně. Nakonec je tam jenom jedna (Blackhearted), v ostatních dudy jsou. Album vzniklo v Sun studiu a je na něm jedenáct písniček. Jeho producentem je Američan Darian Rundall, který pracoval třeba na albech Pennywise, Suicidal Tendencies, U.S. Bombs a dalších.


Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.

Seznam skladeb
1. She’s The One 3:19
2. Calling Me 3:07
3. Never Let You Down 2:46
4. One Connection 2:20
5. Right Or Wrong 2:47
6. Found And Lost 2:57
7. Her Life And Thoughts 2:50
8. Blackhearted Doubts 3:12
9. Fear Is Just A Feeling 2:43
10. Runaway 3:39
11. War Path 82 4:02

Hlídací pes - zasílání novinek:


   Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde

  sledovat novinky od vydavatele Supraphon
  sledovat novinky interpreta Pipes & Pints
  sledovat novinky v kategorii Rock
  sledovat novinky v oddělení Rock/Punk

 emailová adresa: 

Nejbližší tituly v katalogu:

Zelenka Jan Dismas - Melodrama de Sancto Wenceslao

Vydavatel: Supraphon | Vydáno: 10.9.2012

Cena: 474 Kč

Findenová Susan - Casper, kocour cestující autobusem

Vydavatel: Práh | Vydáno: 21.11.2012

Cena: 280 Kč