Knihy
- PŘIPRAVUJEME
- Astrologie, ezoterika
- Audioknihy - mluvené slovo na CD
- Cestování, mapy
- Dárkové publikace
- Dítě a rodina
- Dokument
- Domov
- Historie
- Hudební cizojazyčné
- Jazyky
- Kalendáře, diáře a poznámkové bloky
- Krásná literatura
- Naučná a odborná literatura
- Periodika
- Pro děti a mládež
- Regionální literatura
- Sci-fi, fantasy
- Slovenská literatura
- Učebnice
- Umění
- Zdraví a životní styl
- Ostatní a nezařazené
Důležité informace
NEJŽÁDANĚJŠÍ
- Police
Greatest Hits 1978-83 - Earth
The Legendary Lost Tapes 1969 - Colosseum
XI - Sombr
I Barely Know Her - House Son
Original Delta Blues - Sign Of The Wolf
Sign Of The Wolf - Fields
Fields - Bonamassa Joe
Breakthrough (Digipack) - Bonamassa Joe
Breakthrough (Crystal Blue Marble Vinyl) - Styx
Circling From Above - Vlad In Tears
Relapse - Minnelli Liza
Results - Philosophobia
The Constant Void - Reid Vernon
Hoodoo Telemetry - Tedeschi Trucks Band & Leon Russel
Mad Dogs & Englishmen Revisited Live At Lockn'
Abecední index



























Revolver Revue 107
- Typ zboží: Kniha(2)
- Dodání: do 14 dnů (klikni pro bližší informace k dodání)
- Vydavatel: Revolver Revue
- Vydáno: 22.5.2017
- Objednací kód: 2556348
- Běžná cena: 178 Kč
- Naše cena: 151 Kč (vč. DPH)
- Ušetříte: 27 Kč (15%)

- jazyk:
čeština - počet stran:
248 - vazba:
brožovaná
Terezie Pokorná
Přílohou letošní letní Revolver Revue je další kniha Jedna věta. Výzvu autora projektu Viktora Karlíka tentokrát přijal básník Miloš Doležal, v jehož zápisu z 5. června 2016 stojí: „Nedaleko nás, u Lísek v lese, našel houbař několikametrovou krajtu, vyhřívající se na slunci, divočina na Vysočině.“ Spisovatel Ivan Matoušek psal svou Jednu větu sedm let před Milošem Doležalem a nepřestal ani poté, co vyšla, jak čtenář může nahlédnout v úvodním příspěvku tohoto čísla.
Velký blok věnujeme poezii básníka a kritika Andreje Stankoviče, mj. stálého spolupracovníka RR a její Kritické Přílohy. Lucie Bartoňová vybírala až na výjimky z jeho málo známých básní, které nezařadil do žádné ze svých sbírek. Výbor doplňují lektorská dobrozdání Jana Lopatky, Růženy Grebeníčkové a Josefa Vohryzka pro chystané, ale neuskutečněné vydání v Československém spisovateli 1970. Stankovičovy verše, které editorka zvolila jako motto výboru, nejsou jediné, jež s postupem času nabývají na intenzitě: „Vždycky jsme to věděli / Že je všechno jaktěživo v prdeli / Ale dnes poprvé / Bavím se tím sám.“
Pod názvem Umělec v krizi a jiné texty publikujeme krátké prózy Lucie Holé. Tereza Límanová, autorka knihy Domeček, která vyšla v Edici RR, uzavřela práci na další rozsáhlejší próze, z níž přinášíme ukázku. Hana Ulmanová přeložila povídku své americké vrstevnice Allegry Goodmanové La Vita Nuova. Hana Kosáková se svými studenty připravila překlad ukázky z románu Duše vlastence, aneb různé dopisy Ferfičkinovi, jehož autor Jevgenij Popov volně patřil k okruhu moskevského konceptualismu. Svědectví Věry Schiff o pohnutých událostech v minulém století pokračuje druhou částí: „Pro nás začal život v Terezíně.“
Zahajujeme volnou sérii rozhovorů s vybranými nečetnými představiteli českého akčního umění v jeho počátcích, pro toto číslo RR Adam Drda pořídil interview s Petrem Štemberou, který mj. říká: „Jediná výstava, která pro mě měla smysl, dodnes si jí považuji, a účastnil jsem se jí i fyzicky, byla v roce 2004 v MuseumsQuartier ve Vídni. Jmenovala se Krátké kariéry a účastnili se jí lidé z různých zemí, někteří vystavující už byli mrtví nebo nad hrobem, mnozí byli kolem Fluxu – a byli to lidé, kteří podobně jako my po určitou dobu něco dělali a pak s tím definitivně a razantně skončili. To mi přišlo dobré. Chvíli člověk něco dělá a v pravou chvíli s tím skončí.“ Výtvarník Zdeněk Macháček pořídil „neplánovaný a nepřipravovaný fotozáznam cesty vlakem“ Z Olomouce do Košic a zpět. Radovan Kodera fotografoval na konci osmdesátých let chátrající část Plzně, i s jejími všudy přítomnými odstavenými trolejbusy. Také Pavla Hrocha zajímají světy, které mizí: v RR představuje své fotografie z mexického rodea, rozhovor s ním vedl Ondřej Přibyl. Tvůrčí formace kunstWerk pokračuje v seriálu Kunstbasteln.
Do obnovené rubriky Sedm přispěl básník a esejista Miloslav Topinka. Karel Haloun připojuje ke svému seriálu o knižních edicích dodatek věnovaný solitérům. V Ateliérech je tentokrát přiblíženo pracoviště malíře Michala Kadlečka. I Petr Babák pokračuje ve svém cyklu. Nechybí ani pravidelný kritický Couleur.
Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.
Hlídací pes - zasílání novinek:
Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde
Nejbližší tituly v katalogu:
Vybírejte podle
NEJŽÁDANĚJŠÍ FILM
NEJŽÁDANĚJŠÍ ČR
- Kern
... od narození (Remastered 2025) - Pospíšil Luboš
3/4 století - Písně 1983-2025 - Různí interpreti
Jazzrocková dílna - Jazzrock Workshop - ETC
50 let plíživě vpřed - Prokop Michal
Ostraka - Precedens
Odstíny černé - Vlček Vilém; Linnik Denis
Martinů: Kompletní dílo pro violoncello a klavír - Complete Works for Cello and Piano - Matejča Daniel
Suk, Martinů, Fišer: Skladby pro housle s klavírem - Works for Violin and Piano
