baset+ - Baset

Jan Baset Střítežský je znám jako přední český kameraman. Má na kontě několik oceňovaných celovečerních filmů, například Alois Nebel, Fairplay, Křižáček, seriál Kancelář Blaník a mnoho dalších. Stojí také za výraznými videoklipy skupin Priessnitz, Umakart, The Prostitues, Esazlesa, J.A.R., EOST, OTK, Johannes Benz,Toxique... Nyní jako hudebník přichází se svým debutovým albem pod pseudonymem baset+.
Díky kameramanské profesi vnímá své písně velmi vizuálně a původní pracovní název desky „O lásce, životě, kameni a vůbec...“ celkem napovídá, že vás zasáhne. Deset autorských skladeb v původně folkově písničkářském duchu díky netradiční muzikantské sestavě jako celek velmi překvapuje. Do role producenta oslovil hudebníka a kulturně politického aktivistu Martina Přikryla (The Prostitues, červené karty pro Miloše Zemana). Na albu se dále podílejí výrazné osobnosti naší nezávislé scény jako klávesista Albert Romanutti (Katarzia, Bert & Friends), bubeník David Landštof (Wabi a Ďáblovo stádo, Slza) basista a violoncellista Martek Drahonovský (emozpěv) kytarista A.m. Almela (Kafka band, Ille) a Jan Vegy Táborský (Wild Tides, The Prostitues). O výsledný mix se postaral Jan Brambůrek z Tajnýho studia.
Za videoklipem k písni 108 slov stojí Basetův přítel, režisér a dokumentarista Jan Foukal, který je také znám jako písničkář Johannes Benz. O kameru se postaral Simon Todorov a o střih Lucie Navrátilová. Album vychází 10. listopadu na domácím labelu Tranzistor na dvanáctipalcovém LP. Křest alba se speciálními hosty se koná 28. listopadu v Café v Lese.
Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.

Seznam skladeb
1. Písnička 04:04
2. Hej 04:54
3. IC561 Šohaj 04:14
4. Druhé já 03:02
5. V nás 03:47
6. Domů 04:05
7. Bílá 04:51
8. Obyčejný den 05:17
9. 108 slov 05:46

Hlídací pes - zasílání novinek:


   Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde

  sledovat novinky interpreta baset+
  sledovat novinky od vydavatele Tranzistor
  sledovat novinky v kategorii Ostatní
  sledovat novinky v oddělení
  sledovat novinky v oddělení Alternativní hudba

 emailová adresa: 

Nejbližší tituly v katalogu:

Hrdlička Josef - Poezie a kosmos

Vydavatel: Malvern | Vydáno: 29.11.2017

Cena: 204 Kč

Payanoia - Pajány

Vydavatel: Galen | Vydáno: 10.11.2017

Cena: 263 Kč
CD