Knihy
- PŘIPRAVUJEME
- Astrologie, ezoterika
- Audioknihy - mluvené slovo na CD
- Cestování, mapy
- Dárkové publikace
- Dítě a rodina
- Dokument
- Domov
- Historie
- Hudební cizojazyčné
- Jazyky
- Kalendáře, diáře a poznámkové bloky
- Krásná literatura
- Naučná a odborná literatura
- Periodika
- Pro děti a mládež
- Regionální literatura
- Sci-fi, fantasy
- Slovenská literatura
- Učebnice
- Umění
- Zdraví a životní styl
- Ostatní a nezařazené
Důležité informace
NEJŽÁDANĚJŠÍ
- Police
Greatest Hits 1978-83 - Colosseum
XI - Bonamassa Joe
Breakthrough (Digipack) - Earth
The Legendary Lost Tapes 1969 - Sombr
I Barely Know Her - Bon Jovi
Forever - Bon Jovi
Forever - XXXTentacion
17 - V/A
Super Eurobeat Presents Initial D 30th Anniversary Collection Vol. 1 - Telli Seraina
Green - Purpendicular
Banned - Johansson Nils Patrik
War And Peace - Gilbert Brantley
Tattoos - Queen
Bohemian Rhapsody - Queen
7" Bohemian Rhapsody
Abecední index



























Revolver Revue 117

- Typ zboží: Kniha
- Dodání: do 14 dnů (klikni pro bližší informace k dodání)
- Vydavatel: Revolver Revue
- Vydáno: 22.11.2019
- Objednací kód: 2925734
- Běžná cena: 178 Kč
- Naše cena: 151 Kč (vč. DPH)
- Ušetříte: 27 Kč (15%)

- jazyk:
čeština - počet stran:
232 - vazba:
brožovaná
Přinášíme ukázku z připravované prózy Jaroslava Formánka. Soubor textů a fotografií věnujeme životu a dílu Františka Kouřila, solitérního básníka, který za svého života publikoval jen sporadicky pod pseudonymem Tadeáš Biron. Ukázky z jeho textů vybrali Vratislav Färber a Jiří Červenka, o básníkovi píší Anna Smékalová a Štěpán Nosek. „Celý život jsem usiloval o jednobarevný pohled. O nalezení úhlu, pod kterým se celá realita zjeví krásnou, pod kterým já budu dokonalý a nelomený… Neuvěřitelná pošetilost! Přikládat na Keramo míru večerního soumraku, na práci s lopatou míru bublání potoka, na své kolegy z pracoviště míru vymyšlených postav…“ čteme v jednom Bironově textu z pozůstalosti.
Nathanael West byl „solitérem za života a zůstal jím i po smrti: přestože byl posmrtně vřazen do kánonu americké klasiky, uchovává si v něm dodnes tak trochu pozici ,nejproslulejšího spisovatele, o kterém jste nikdy neslyšeli‘,“ konstatuje Martin Pokorný o autorovi novel Přítelkyně osamělých srdcí či Den kobylek a představuje Westovu takřka neznámou práci esejistickou. David Vichnar vybral ukázky z textů Philipa O’Neila, dalšího autora pražské anglofonní scény.
„Cosi z dítěte i divocha, z lidového umění i z rané, křesťansky vroucné primitivnosti je přítomno i v tvorbě Jiřího Bašty,“ píše v obsáhlém textově obrazovém bloku Miloš Doležal, který s Jiřím Baštou pořídil i interview, v němž výtvarník říká: „Vysočina je dramatická i meditativní. Je zde všechno, kopce a údolí, rybník, plocha, něco drsného, les, skála, vidíš nad sebou linky drátů, vítr, zima, stíny. […] Díky její pestrosti se nemohu zbavit ani široké škály technik a materiálů – od drobných kreseb až po několikametrové sochy, od hliníků až po mramor. Vysočina je krajina plná napětí a dramat. Jsem tady někdy jako na trní. Co je to cejtit se někde dobře? Cejtim se tam, kde mám bejt. […] Umění je koncentrované vnímání života, ne dokument o životě.“ Jiným současným výtvarníkem, představeným v této RR, je Vojtěch Míča, s nímž hovořila Iva Mladičová.
„Červená na obraze Black, Red and Black […] tvoří pouze úzký obdélník, zasazený v dolní polovině formátu do černé. Neevokuje světlo ve tmách, spíš žhnutí a žár kdesi dole. Pod haldou uhlí? V sopce? Ve středu Země? V hloubi mysli?“ napsal básník Pavel Kolmačka o jednom z děl, která vybral pro rubriku Sedm. V cyklu Ateliéry je přiblíženo pracoviště fotografky Gabiny Fárové. Petr Babák tentokrát představuje i vlastní práci a Michal Cihlář zveřejňuje své fotografie z časů „tenkrát v Listopadu“.
Ani tentokrát nechybí Couleur věnovaný aktuálnímu kulturnímu a společenskému dění. Zimní číslo uzavírá fotoreportáž Anny-Marie Berdychové z prostor v Jindřišské 5, 4. patro, které patřily k nezaměnitelným místům pražské kultury a které redakce RR musela spolu s Unijazzem a aktivitami Romka Hanzlíka po téměř čtvrtstoletí před rokem opustit, aby našla nové útočiště v Hálkově 2, kam o návštěvních dnech nadále zveme veřejnost nejen kvůli přívětivému prodeji našich publikací!
Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.
Hlídací pes - zasílání novinek:
Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde
Nejbližší tituly v katalogu:



Vybírejte podle
NEJŽÁDANĚJŠÍ FILM
NEJŽÁDANĚJŠÍ ČR
