Klaus Václav - Návrat inflace

Klaus Václav Návrat inflace
  • ISBN: 9788075420800
  • jazyk: čeština
  • počet stran: 80
  • vazba: brožovaná
  • spisovatel: Klaus Václav
Je mimo veškerou pochybnost, že jednou z nejúčinnějších cest k rozvratu ekonomiky, k politickému chaosu a k ožebračení a tím k radikalizaci tisíců či milionů lidí je inflace. A ta teď hrozí. Nejen hrozí, už ji prožíváme. Inflace je u nás i v celém západním světě realitou. Dokazují to pocity a autentická zkušenost lidí, dokazují to i – jakkoli nepřesná – statistická data.
Inflace, jako projev vážné ekonomické nerovnováhy, má své konkrétní ekonomické příčiny, které na poptávkové straně vyplývají z chování centrálních bank a vlád jednotlivých zemí. Toto jejich chování má však své daleko obecnější, ekonomickou dimenzi reality přesahující příčiny, které jsou spojeny se společenským (a ekonomickým) uspořádáním zemí. Mají tedy systémový charakter. Souvisejí i s dominantním způsobem myšlení dané chvíle. Není to náhodný defekt myšlení a chování bankéřů a finančníků.
Mimořádnou roli při vzniku inflace dnes hraje „nárokový“ způsob uvažování, který se v soudobém světě bezprecedentně rozšířil. Vede k přetrhání vazby výkonu a nároku, zásluhy a odměny a ke smíření se vlád (a centrálních bank) s touto charakteristikou dnešní doby. Tato systémová (tedy s konkrétní hospodářskou politikou bezprostředně nesouvisející) charakteristika nesmírně zužuje schopnost vlád a centrálních bank se s inflací vypořádat. To, nicméně, řadu jejich evidentních selhání nijak neomlouvá.


Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.


Hlídací pes - zasílání novinek:


   Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde

  sledovat novinky spisovatele Klaus Václav
  sledovat novinky od vydavatele Institut Václava Klause

 emailová adresa: 

Nejbližší tituly v katalogu:

Vincenz Stanislaw - Na vysoké polonině - Barvínkový věnec

Vydavatel: Malvern | Vydáno: 10.2.2022

Cena: 415 Kč
Kniha

Weiss Felix - Květiny - Rozpoznejte snadno 100 druhů

Vydavatel: Nakladatelství Kazda | Vydáno: 4.2.2022

Cena: 297 Kč
Kniha