Eukleides - Základy. Knihy XI-XII

OPS Základy. Knihy XI-XII
  • jazyk: čeština
  • počet stran: 152
  • vazba: brožovaná
  • spisovatel: Eukleides
Čtvrtý a předposlední díl postupně vydávaného nejzásadnějšího díla evropské vzdělanosti. Kniha přináší opět rozsáhlé úvodní originální studie Petra Vopěnky o tématech: Roviny a přímky, Planimetrie a stereometrie, Tělesové úhly a Platónské geometrické objekty. Kniha je doplněna o Eudoxův výklad antického geometrického světa.
Komentáře a poznámky zde opět tvoří více než polovinu původního textu Základů. Tradičně v druhé polovině knihy naleznete autentické znění původního překladu obou obsažených knih Základů (XI a XII). Z původního textu je tak zřejmé, kolik práce bylo vykonáno po dvě tisíciletí matematiky a kolik úsilí bylo věnováno přípravě této knihy.
Jedenáctá kniha otvírá novou dimenzi. Doslova. Protože přidává třetí rozměr v geometrii a věnuje se tělesům obecně. Dvanáctá kniha ve třetí dimenzi zůstává a je o površích a objemech těles a je tradičně připisována Eudoxovi.
Všechna uváděná tvrzení jsou i nadále důsledně odvozována ze základních axiomů a postulátů. Pro tuto svoji deduktivní metodu se dílo stalo vzorem pro všechny budoucí exaktní vědy.


Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.


Hlídací pes - zasílání novinek:


   Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde

  sledovat novinky od vydavatele OPS
  sledovat novinky spisovatele Eukleides
  sledovat novinky v kategorii Knihy
  sledovat novinky v oddělení Knihy/Věda a technika
  sledovat novinky v oddělení Naučná a odborná literatura

 emailová adresa: 

Nejbližší tituly v katalogu:

Brikcius Eugen - Platný příběh

Vydavatel: Pulchra | Vydáno: 16.3.2012

Cena: 212 Kč