Prokop Michal; Andršt Luboš; Hrubý Jan - Unplugged Live

Trio leadera kapely Framus Michala Prokopa, nadžánrového kytaristy Luboše Andršta a neméně všestranného houslisty Jana Hrubého jsme v posledních letech mohli znovu potkávat na koncertech. Nyní ale společnost Indies Records vydala pro fanoušky i jejich první album.

Soubor vznikl v roce 1987 a k jeho zvuku a stylu přispěli všichni členové stejným dílem. Písničkový základ je rozšířen Andrštovými zkušenostmi s blues a s jazzrockem i osobitou hrou Jana Hrubého na elektrifikované housle. Ve společné produkci tak vzniká i řada volných instrumentálních ploch. V devadesátých letech se Prokop hudbě příliš nevěnoval a tak začalo trio znovu pracovat až zase v roce 2000. Repertoár se v podstatě od počátků kapely téměř nezměnil a bezmála hodinové koncertní album pojmenované jednoduše Unplugged nám ho předvádí v celé šíři.

Nahrávky pocházejí ze dvou koncertů 12. a 13. září 2004 z brněnského klubu Stará pekárna a vedle známých písní Framusu (Bitva o Karlův most, Blues o spolykaných slovech) zde najdeme klasické bluesové standardy (Dixonův I'm Your Hoochie Coochie Man nebo Hookerův Boom Boom) i skladby jiných nálad, například Rain José Feliciana nebo Skoumalova Miss July. Prokop vedle zpěvu zvládá s přehledem i kytarový doprovod a ten oba instrumentalisté doplňují sólovými improvizacemi. Andrštova hra na akustickou kytaru se pohybuje od blues (v Čechách patří v tomto stylu k největším odborníkům) až ke stylu, který nápadně připomíná frázováním i celkovým zvukem Ala DiMeolu (nejvýrazněji v úpravě lidové písně Dobrú noc má milá). Jazzovou polohu kapely ukazuje skladba Ztracená myšlenka, kde Hrubý předvádí, že vedle své typické moderní hry zvládá i jazzovou improvizaci vycházející například ze Stéphana Grapelliho. Hezký je tu také pizzicatový doprovod kytarového sóla, kdy housle, ač se to může zdát divné, zastoupily kontrabas.

Kapela hraje v dobré formě, album má příjemnou civilní atmosféru i zvuk a je z něho cítit radost z bezstarostného muzicírování bez exhibice. Je to hezká pozvánka na koncert a nějaké velké překvapení od této desky zajisté nikdo nečekal. Fanoušek si zkrátka může říci, že vše je tak, jak má být. Vzhledem k omezené kapacitě LP byla z koncertu vyřazena skladba I´m Your Hoochie Coochie Man.


Potřebujete podrobnější informace k tomuto titulu? Napište nám.

Seznam skladeb
1. Rain
2. Miss July
3. Bitva o Karlův most
4. Blues o spolykaných slovech
5. I'm Your Hoochie Coochie Man
6. Ztracená myšlenka
7. Dobrou noc, má milá
8. Boom Boom

Hlídací pes - zasílání novinek:


   Přehled všech Vámi zadaných položek naleznete zde

  sledovat novinky interpreta Prokop Michal
  sledovat novinky interpreta Andršt Luboš
  sledovat novinky interpreta Hrubý Jan
  sledovat novinky od vydavatele Indies Scope Records
  sledovat novinky v kategorii Ostatní
  sledovat novinky v oddělení Blues
  sledovat novinky v oddělení Folk

 emailová adresa: 

Zákazníci k tomuto titulu nakupují:

Blue Effect - 33

Vydavatel: Supraphon | Vydáno: 13.10.2023

Cena: 527 Kč

Prokop Michal - Čas je šťastnej lhář. Písně 1969-2021

Vydavatel: Supraphon | Vydáno: 6.10.2023

Cena: 694 Kč

Rolling Stones - Hackney Diamonds

Vydavatel: Polydor | Vydáno: 20.10.2023

Cena: 510 Kč

Pospíšil Luboš - Tenhle vítr jsem měl rád

Vydavatel: Supraphon | Vydáno: 15.9.2023

Cena: 527 Kč

Pražský Výběr - Výběr

Vydavatel: Supraphon | Vydáno: 31.3.2023

Cena: 536 Kč

Prokop MichalAndršt LubošHrubý Jan - bestselery:


Nejbližší tituly v katalogu:

Týfa Václav - Takový jsem byl

Vydavatel: Český rozhlas/Radioservis | Vydáno: 19.11.2021

Cena: 237 Kč